Бювет

Східниця є унікальним курортом. Це єдине місце в Європі, яке містить близько 40 підземних джерел різного хімічного складу та лікувальних властивостей. Джерельні води чудово лікують хвороби шлунково-кишкового тракту та є хорошим засобом для профілактики захворювань. Тож кожен, хто їде на відпочинок до Східниці, неодмінно включає джерельні води курорту до свого щоденного раціону.

Задля комфорту своїх гостей, готельний комплекс «Три Сини та Донька 5*» дає можливість вживати лікувальні води, не виходячи за межі готелю. До Ваших послуг зручний та сучасний бювет, який містить лікувальні води східницьких родовищ. В ньому Ви зможете щоденно оздоровлюватись, вживаючи джерельні води, незалежно від погодних умов чи власного самопочуття.

В бюветі містяться лікувальні води … східницьких джерел. Впродовж дня вода тут зберігається з дотриманням усіх норм, що забезпечує повне збереження її хімічного складу та лікувальних властивостей. Воду в бюветі регулярно оновлюють, а гості мають можливість обирати для себе оптимальний температурний режим.

Кожне східницьке джерело має відповідну мінералізацію та хімічний склад. Існують індивідуальні рекомендації щодо вживання мінеральних вод. Проконсультувавшись зі спеціалістами медичного центру «Владо», Ви знатимете, яка саме вода рекомендована Вам та як правильно її вживати.

Інформація по джерелах

Сьогодні на території курорту відкрито 38 джерел лікувальних вод та 17 свердловин з підземними водами різного фізико-хімічного складу. Їхні унікальні властивості досліджені та підтверджені не лише експертизами. Дивовижні властивості цих вод відомі кожному, хто хоча б раз побував тут та спробував їх.

Найбільш відомою та популярною є мінеральна вода «Нафтуся». Унікальні та збалансовані поєднання органічних речовин та мікроелементів, що містяться в ній, зумовлюють лікувальний феномен цієї води.

Окрім «Нафтусі» в Східниці є схожі слабомінералізовані джерела, де кількість розчинених органічних речовин становить 10-30 мг/л; Слабомінералізовані води з вмістом заліза від 20 до 70 мг/л; Унікальні лужні (содові) мінеральні води типу «Боржомі».

Найбільш ефективними в лікуванні та профілактиці захворювань шлунково-кишкового тракту є такі джерела Східниці:

Джерело №1

Це гідрокарбонатно-натрієва–кальцієва вода. Є в ній органічні речовини спиртових смол, гумусових речовин, карбонових кислот, фульвокислот, а також специфічні фізіологічні групи мікроорганізмів, які підсилюють лікувальну дію.

Вживають цю воду при: сечокам’яній хворобі, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоцистітах нетуберкульозного походження, літогенних діатезах (сечокислий, оксалатурія, фосфатурія, ксантинурія), а також при недугах жовчевидільної системиДжерело № 1-с – вода цього джерела має підвищений вміст органічних речовин. За своїм складом вона схожа на «Нафтусю», але завдяки великому вмісту гідрокарбонатних іонів, має яскраво виражену біологічну лікувальну дію. Цю воду вчені й лікарі рекомендують пити при захворюваннях печінки й сечовивідних шляхів, а також при панкреатитах.

Джерело №2-с

Середньої  мінералізації, содова, лужна, гідрокарбонатно- натрієва, з підвищеним вмістом мікроелементів: кремнієвої   кислоти, брому, йоду з органічними речовинами (типу «Боржомі», «Поляна Квасова»). За фізіологічною дією вода з джерела «2-с» впливає на кислотно-лужну рівновагу та сприяє зменшенню кислотноутворюючої функції шлункових залоз.

Ця содова вода призначається для лікування захворювань шлунку та кишківника (виразка, хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотністю). Рекомендується вживати підігрітою до температури 35 – 45 градусів.

Є в Східниці ще один тип води хлоридно – натрієва з підвищеним вмістом брому – це джерело № 21. Вона може використовуватися для зовнішнього та внутрішнього застосування при функціональних розладах нервової системи та захворюваннях шкіри.

Джерело №3

За хімічним складом  це слабомінералізована, слабокисла, гідрокарбонатно-кальцієва вода із запахом сірководню та підвищеним вмістом  цінних мікроелементів – міді, цинку, йоду, брому, фтору, кобальту, слідів срібла, марганцю. Вона має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, при зниженій функції нирок сприяє відновленню їх нормальної роботи.

У цій воді містяться розчинені органічні речовини спиртових смол, гумусових речовин, карбонових кислот, фульвокислот, а також специфічні фізіологічні групи мікроорганізмів, які підсилюють лікувальну дію.

Вживають воду при: сечокам’яній хворобі, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоцистітах нетуберкульозного походження, літогенних діатезах (сечокислий, оксалатурія, фосфатурія, ксантинурія), а також при недугах жовчевидільної системи.

Джерело №8, 9, 10 (бювет)

Ці води стікають разом у бювет. Вони слаболужні, слабомінералізовані, гідрокарбонатно-кальцієві, з підвищеним вмістом кремнієвої кислоти, двовалентним залізом, марганцем та слідами срібла.

Води цих джерел допомагають збільшити утворення жовчі та виведення її кислот. Тому води рекомендуються при захворюваннях печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчнокам’яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, хронічний пієлонефрит. Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез, а також фільтраційна функція нирок.

Джерело №15

Унікальне за своїм складом, адже вода з цього джерела має високий вміст заліза, вуглекислоти і марганцю. Аналогів йому в Україні немає.

Воду цього унікального джерела рекомендовано вживати при хронічних захворюваннях шлунку з пониженою кислотністю, що супроводжується анеміями, а також при інших видах анемії, після кровотеч, пізніх хлорозів. Ця вода особливо допомагає при виведенні з організму радіонуклідів.

Джерело №13

За своїми фізико-хімічними властивостями схоже до джерела №15. Вода тут гідрокарбонатно-кальцієва. При вживанні цієї води змінюється секреторна функція шлункових залоз з різною інтенсивністю, зростає вироблення пепсину.

Іони двовалентного заліза як специфічний регенератор крові, прискорюють утворення еритроцитів і служать своєрідним будівельним матеріалом для гемоглобіну. Ця вода сприяє виведенню з організму радіонуклідів.

Джерело №18

Вода має підвищену кількість мікроелементів і біологічно активних лікувальних органічних речовин і мікроорганізмів, які характерні для «Нафтусі». Вона рекомендована хворим для стимулювання жовчовидільної функції печінки й нирок. Систематичне вживання цієї води збільшує утворення жовчі, стимулює синтез холаїнів у печінці, зменшує концентрацію холестерину в жовчі.

Джерела №25 і 26

За своїм хімічним складом це слабомінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води цих джерел мають всі групи мікроорганізмів, характерні для мінеральних вод типу «Нафтуся». Їх рекомендують вживати при захворюваннях нирок та після хвороби Боткіна.

Залишились питання? Напишіть нам

Задавайте питання та отримайте консультацію безкоштовно:


    Ознайомтесь з цінами на послуги медичного центру “владо”