Лазні та сауни

Римська парна – з давніх часів і до сьогодні цей різновид лазень є одним із найпопулярніших. 100%-ва вологість сприяє сильному потовиділенню, чудово очищує пори, активізує кровообіг та виводить з організму токсини.

Класична руська баня зроблена з еко-матеріалів (стіни, лавки з дерева). Для кращого ефекту рекомендується рухатись, розминати м’язи або ж робити масаж віниками, після якого корисно обливатись холодною водою.

Фінська сауна має вбудовану соляну панель, що насичує повітря йодом, кальцієм та іншими мікроелементами. Повітря наповнене сухим паром, а температура прогрівається до 105⁰С. Вона корисна для органів дихання та має чудовий косметичний ефект.

Фіто-сауна дає можливість просто розслабитись та насолодитись приємними ароматами. В ємність наливають ефірні масла, які при нагріванні випаровуються. Тут можна позбутись стресу, зняти напруження та покращити загальне самопочуття.

Дріжджова сауна є низькотемпературною (40⁰С – 50⁰С). В ній повітря наповнене випарами пивних дріжджів, що добре лікує простудні захворювання та підвищує імунітет. Перебування в сауні корисно поєднувати з косметичними процедурами.

Краксен (сінна сауна) має на стінах вставки з сіна. Це – сушені лікувальні трави, зібрані в Карпатах. Через них подається підігріте до 45⁰С повітря, що наповнює все ароматом диких трав. Сауна допомагає розслабитись та покращує загальне самопочуття.

Душ вражень часто застосовують після багатьох високотемпературних саун. Обливання холодною водою, після перебування в парній, сприяє покращенню кровообігу, чудовому самопочуттю та припливу енергії та бадьорості в організмі.

Інфрачервона сауна розрахована на 3-4 осіб. В стінах і під сидіннями вмонтовані інфрачервоні обігрівачі, які нагрівають температуру до 60⁰С. Її можна відвідувати щодня, а для досягнення корисного ефекту потрібно значно менше часу, ніж у інших саунах.

Турецька баня (хамам) має найнижчу температуру повітря (40⁰С – 45⁰С). Це – ідеальний варіант для тих, хто не витримує температурних режимів більшості саун. Хамам можна доповнити косметичними чи масажними процедурами і прийняти душ.

Перед відвідуванням будь-якої сауни, рекомендуємо проконсультуватись з лікарем. В поодиноких випадках можливі протипоказання.

  • Різновиди саун: римська парна, руська баня, фінська сауна з соляною вставкою, фіто-сауна (арома), дріжджова сауна, краксен (сінна сауна), душ вражень, інфрачервона сауна, турецький хамам.