4-6 серпня 2017 року в Уричі, на Львівщині, неподалік від курортної Східниці, пройшов традиційний щорічний етно-фестиваль «Ту Стань!»

Тустань – унікальна пам’ятка історії, датована ІХ-ХVІ століттям, аналогів якій немає в Європі. Це місце, де історію можна повернути назад та стати частиною культури Українського Середньовіччя. Неповторність Тустані – не тільки в її природних особливостях, – мальовничих скелях, оточених могутнім карпатським лісом.  Щороку тут, під «скелями Довбуша», оживає Середньовіччя – його повертають учасники фестивалю “Ту Стань!”.

Протягом кількох днів, під час фестивалю, у Тустані відтворюють життя стародавнього міста таким, як воно було колись: починаючи ремеслами і закінчуючи різноманітними розвагами. Особливу увагу на кожному фесті присвячують військовій справі – тут відновлюють баталії воїнів-русичів із ворогами, що гарантує всім захопливе та цікаве видовище.

На скелях Тустані з ІХ до ХVI століття стояла захисна фортеця та митний пост на відрізку Великого шовкового шляху із Китаю до Португалії. В рамках фестивалю, біля підніжжя скель проходять різноманітні лицарські бої, стрільби з луків та арбалетів, кінні заїзди та безліч майстер-класів.

Цьогоріч фестиваль відвідав голова Верховної Ради України Андрій Парубій. На захід завітало дуже багато людей, яких захоплює атмосфера Середньовіччя, притаманна йому.

«Мета фестивалю українського середньовіччя «Ту Стань!» – відродити дух українського лицарства. 12 років тому, коли в селі Урич на Львівщині починався фестиваль української середньовічної культури, його організатори поставили мету відродити дух українського  лицарства, який надихав наших дідів і батьків, і який надихає наших героїв сьогодні» – сказав Парубій, вітаючи учасників фестивалю.